Alergie i testy alergiczne u psów

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W naszej lecznicy wykonujemy testy alergiczne w psów w celu diagnozowania i potwierdzania alergii u psów. Atopowe zapalenie skóry czyli alergia na alergeny wziewne jest częstą przypadłością szczególnie psów rasowych.

Rasy u których atopia występuje bardzo często to m.in: labradory, golden roterievery, west highland white terriery, shih-tzu, foksterriery, beagle, buldogi angielskie, buldozki francuskie, sznaucery miniaturowe, setery irlandzkie i angielskie, owczarki niemieckie.


Objawem choroby jest świąd, którego zmienne nasilenie zależy od pory roku oraz cech osobniczych zwierzęcia. Rumień i wtórne zmiany skórne, takie jak przebarwienia i zliszajowacenie, infekcje bakteryjne i grzybicze obserwuje się na skórze przestrzeni międzypalcowych, w okolicy małżowin usznych, na brzuchu, w okolicy pach i pachwin, na części twarzowej, szczególnie w okolicy wargowej i wokół oczu. Wyłysienia mogą się pojawić na każdym zmienionym obszarze skóry.


Jednym ze sposobów leczenia atopowego zapalenia skóry  jest immunoterapia, czyli odczulanie. Przynosi dobre efekty u około 80% pacjentów. Reakcja na immunoterapię następuje stopniowo przez okres około 6-12 miesięcy i jest dobierana indywidualnie do pacjenta na podstawie wcześniej wykonanych dodatnich testów alergicznych.

                        

Copyright © 2010 lecznicajaworzno.pl. Powered by Joomla
Template designed by Towfiq I.